Embed

Wowturkey Samsun’a Genelev mi İstiyor?

Kayd-ı Vahdet/  Birlik Bağı

Müslümanlık nerde! Bizden geçmiş insanlık bile...
Âlem aldatmaksa maksad, aldanan yok, nâfile!
Kaç hakikî Müslüman gördümse: Hep makberdedir;
Müslümanlık, bilmem amma, galiba göklerdedir!
/M. Akif Ersoy

 

Ülkenin ciddi sorunlarının bilimsel olarak tartışıldığı(!) forumlardan wowturkey sitesi 2011 yılında “Son yıllarda artan tecavüz olayları hakkında ne düşüyorsunuz?

(Bkz: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=109832) diye bir başlık açmış ve bu başlık 6-7 ay sonunda 9 sayfa olmuş ve donup kalmış. 2012 yılına gelindiğinde “busegül” adlı üye Samsun adını atmış ortaya ve devamı mesajlarda tacizci Müslümanlar, tacizci İmamlar, libidoculuk…almış başını gitmiş. Libido nedir diye aranırken karşıma bir de wowturkey’le ilintilendirilmiş  “takunya libidocusu” terimi çıktı. Wowturkey site yönetimine bir iftira olarak atıldığını düşündüğüm bu tip ifadelerin wowturkey sitesi tarafından lanse edilmiş olması da kafamı karıştırdı doğrusu. "Keser döner sap döner" hesabı konunun dönüp dolaşıp kendi başlarına sarılması doğrusu beni rahatsız etti.

 

Genel olarak tartışılan  “cinsel taciz ve tecavüz”  wowturkey’in sayfalarında beklenen hareketliliği sağlayamamış olmalı ki site yönetimi havada kalan bu “libidolu” konuyu  Doğan Medya Gurubu tarafında özenle lanse edildiği Samsun bazına indirmeyi “kendi yararına” görmüş ve sinsi bir girişimle “beylerce55” adlı Samsunlu bir üyenin mesajından yararlanarak  ve onun adıyla “Samsun'da Tecavüz ve Taciz Sorunu” adıyla ayrı bir başlık açmış. Bunun üzerine bütün Samsunlu üyeler böyle bir başlığa itiraz etmişiz. Biz itiraz edince de Sevgili Burç Acar Bey’in inadı tutmuş ve itiraz edenlerin kellesini birer birer almış. Kaç yıllık bir üye, siteye nekadar emek vermiş diye bakmadan “taciz ve tecavüz” konulu bir başlık için kendisiyle “gönül birliği etmişSamsunlu üyeleri teker teker siteden atmıştır.

 

Konu cinsel taciz ve tecavüz ama wowturkey’in Samsun’a yapmak istediği başka bir taciz ve tecavüz idi. Olanları daha iyi kavrayabilmek için öncelikle bazı kavramları tanımlamakta yarar var.

 

Taciz Nedir? Türk Dil Kurumu Sözlüğünde taciz; “Tedirgin etmek, rahatsız etmek, sıkıntı vermek,” olarak tanımlanıyor. Bir kişinin diğerinin haklarını hiçe sayarak rahatsız etmesine taciz denir.  Karşı tarafa çok ciddi bir şekilde hasar verebildiği için bir suç sayılır ve Türk kanunları sözlü tacizi de hakaret ve küçük düşürücü olduğu için cinsel taciz gibi suç olarak kabul ediyor. Fiziksel taciz, Cinsel taciz, sözlü taciz, psikolojik taciz, ekonomik taciz, sosyal taciz vb. çeşitleri olan tacizin wowturkey yönetimi tarafından ilimiz Samsuna uygulananları da şunlardır.

 

Sözel Taciz: Aşağılayıcı yorumlar yapmak, zaaflarıyla alay etmek, aşırı genellemeler yapmak, suçlamak, küfür etmek, küçük düşürmek, hakaret etmek.

 

Psikolojik Taciz: Doğrudan iletişimi red etmek,  kişinin kendini ifade etmesini engellemek, zaaflarıyla alay etmek, duygusal sömürü yapmak, imaları kullanarak yanlış anlamalara yol açmak, kişinin kendine olan saygısını yitirmesini sağlamak, devamlı eleştirmek, katı kurallar ve sınırlar koyarak baskı kurmak.

 

Sosyal Taciz: Kişiyi başkaları önünde sürekli küçük düşürmek, zaaflarıyla alay etmek, devamlı eleştirmek.

 

İnsanları taciz etmek acizliktir. Bu işi genelde ruhsal bozukluğu yüksek olan insanlar yapar. İçlerindeki bu zaptedilemez eğilim karşısındakileri bezdirme, rahatsız etme, gibi iğrençliklerdir. Sanki Samsun’un böyle bir sorunu varmış gibi beyin iğfal şebekeleri harıl harıl çalışıyorlar. Akılları başlarında değil göbeğinin bir karış altında olanların bu taciz ve tecavüz aşkları ne yazık ki Samsunluların “utanmaları, ar etmeleri” sonucu site yöneticilerine yaptığı bu başlığı silin taleplerine rağmen, site yönetiminin direnmesi bize gösteriyor ki wowturkey sitesinin “kendi arzularını tatmin etmek için karşındakini harap etmekte” kararlı olduğunu göstermiştir.

 

Ancak bu yaklaşımıyla site yönetimi koyduğu site kurallarıyla da çelişmektedir. Siteden attıkları üyelere açtıkları pencereden onlara “site kurallarını ezberle” talimatı verirlerken biz de bu kuralı kendilerine hatırlatmak istedik.

 

Wowturkey site kuralı 1: “Türkiye'yi, Türkleri, dinimizi, kültürümüzü, tarihimizi kötüleyen, eleştiren mesajları burada görmek istemiyoruz.”

 

Kurallar bunu söylüyor ama Samsun Türkiye’nin bir parçası değilmiş, Samsun’da yaşayanlar Türk ve Müslüman değilmiş gibi uyarılarımıza rağmen Samsun’a vuruyor da vururuyorlar. Vardıkları yer ise aşağıda linkte “pişmiş kelle gibi sırıtıyor.” Yorumlarda ulaşılan son duruma gore "Samsun’a bir genelevi açılması" lazımmış. http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2835489#2835489

 

Ey wowturkey.com’un güzide üyeleri!... Mesajda gösterilen yol ve verilmek isteneni okuyun ve kime hizmet ettiğinizi bir düşünün. Haberde deniyor ki: Hayat kadınlarının sorunlarıyla ilgilenen İnsanca Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Okşan Öztok, genelevin kapatılması nedeniyle Samsun da taciz ve tecavüz olaylarının arttığını söyledi. (…)İnsan hakları açısından yapılan iş insanlık dışı ancak insanın bedeni kullanarak hayatını kazandığı bir noktada da sağlıklı bir ortamın sağlanması lazım.”

 

Bir başka mesaj; Samsun'u ve içinde yaşayan vatandaşları uyarın, piskolojik sorunları olan vatandaşlara yakın illerdeki genelevlere gitmelerini söyleyin, yada başka bir tedavi yöntemi bulun.

 

Evet sevgili wowturkey!... Senin amacın bu demek ki. Samsun’a genelev açtırmak. Mesajlar ilerledikçe göreceğiz bakalım daha ne hünerlerin varmış.

/Çetin KOŞAR

20 Eylül 2012

 

 

KONUYLA İLGİLİ FOTOĞRAFLAR.

Samsun Genelevi Kerhanecilerin başına Yıkılırken...

 
PICT3227
 

Samsun'a yeni bir genelev açma girişimi de hüsranla sonuçlanmış...

PICT3141

Çürümeye terkedilmiş yeni kerhane binaları.

.

Diğer wowturkey Yazıları:

http://samsun02.blogcu.com/internet-geyikleri-ve-wowturkey-sitesi/12977836 

http://samsun02.blogcu.com/wowturkey-sitesinin-samsun-gavurlugu/12972517

http://samsun02.blogcu.com/wowturkey-com-un-samsun-hazimsizligi/12970607

http://samsun02.blogcu.com/wowturkey-sitesinden-kovuldum/12967758

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !