Embed

Wowturkey Sitesinden Kovuldum

Beş yıldır, İlimiz Samsun ile ilgili fotoğraf ve bilgi paylaşımında bulunduğum wowturkey.com sitesi geleneklere aykırı olarak (çünkü Samsun başlıklarını Samsunlu üyeler açıyordu) Samsunumuzla ilgili aslında alenen tartışılması "ayıp" addedilen "taciz ve tecavüz" konusunda bir başlık açmış ve ben de bu başlığın açılmasının hiç kimseye "fayda" sağlamayacağı ve silinmesi konusunda ricada bulundum. Bu ricamın dikkate alınmaması üzerine aşağıdaki açık mektubumu yazdım.

 

Aldığım cevap olumsuz oldu. Yani o başlık silinmeyecekti. Aşağıdaki mesajım "ŞANTAJ" olarak algılandı "SENİ ÜYELİKTEN ATARIZ" tehditlerine, böyle bir başlığın olduğu yerde Çetin KOŞAR adının olmasının anlamsız olacağı için "üyeliğimin iptali  ve tüm mesajlarımın" silinmesini onayladım.

 

Sonuç itibariyle; wowturkey yönetimi bir seçim yaptı ve yıllardır siteye emek veren bir üyesini bir sapık haberler başlığına tercih etti. 
 

Bitmedi. Durun bakalım, sitenin bu sapık haberleri başlığının altından neler neler çıkacak göreceğiz...

 

İlgili mektubumu aşağıda aynen paylaşıyorum.

________________________________________

 

 

Wowturkey.com Site Yönetimine Açık Mektup.

Sevgili wowturkey.com Yöneticileri,

Daha önceki mesajımda bu çirkin başlığın silinmesi talebinde bulunmuştum. Ancak, başlık silinmek yerine “ha kel ali, ha ali kel” kabilinden isim değişikliğine uğratılmış ve öylece devam ediyor.

a-)
Samsun ile ilgili böyle iğrenç bir başlık istemiyoruz. Herşeyden evvel Samsun ile ilgili hangi başlığın açılacağına Samsunluların karar verme hakkı olmalı. Öte yandan, Samsun Medyasının aldığı bu tür haberleri vermeme kararı yurtdışı da dahil 30 bin öğrencinin ağırlandığı Ondokuzmayıs Üniversitesinin bilim kurulunun önerisiyle alınmıştır. Bazı konular vardır ki “İnsanbilimleri” açısından bakıldığında alenen tartışılamaz. "Ar" gibi "haya" gibi "namus" gibi...

b-)
Samsun'da konu mu kalmadı da bu "inancımıza ve kültürümüze" ters bir konu gündeme sokuldu. Bu başlık bana yıllardır Samsun’daki ahlaka mugayir her konuyu manşete taşıyan malum basınımızın tutumunu anımsattı. Yoksa sitemizi "Doğan Medya Grubu" mu satın aldı? diye şüphelenmeye başladım. Darwinizmi tartışamadığım bir sitede dünyanın her yerinde olabilecek ahlaksız davranışları yerel bazda tartışılması “demokratik” ve “özgür” tartışma ortamı kandırmacasıyla sürdürülemez.

c-)
Bu başlıkla Samsun’a olan “hazımsızlık” gün yüzüne çıkmıştır. Samsunlu üyeler olarak ana sayfaya çıkma konusunda önümüze konan bütün kriterleri, açtığımız 30 dan fazla başlığın silinmesine rağmen gerçekleştirdik ama değiştirilmesi mümkün olmayan "Ana Sayfa" başka bir ilimiz için değiştirildi. "Yönetimin tasarrufu" dedik "Eyvallah" dedik.

Ana Sayfadaki illerimiz
Konya 424 adet konu başlığı
Antalya 418 adet konu başlığı
Kayseri 436 adet konu başlığı
Muğla 107 adet konu başlığı
Eskişehir 279 adet konu başlığı
Ve Samsun…
Samsun 469 adet konu başlığı

Yukarıda da görüldüğü gibi Ana Sayfaya çıkmış 11 İlimizin 5 tanesinden daha fazla başlığı olan ve son günlerde kazandığımız yeni üyelerle atağa geçen Samsun başlıkları eğer "rahatsızlık" veriyorsa eskiden olduğu gibi çeşitli bahanelerle birisini ikisini değil hepsini silebilirsiniz ama Samsunumuza ve dolayısıyla biz Samsunlu üyelere böyle bir “rezilane” başlıkla “hakaret” edemezsiniz.

Tekrar ediyorum gerekirse bütün Samsun başlıkları silinsin ama kanımıza dokunan böyle bir başlık ortada kalmasın.

d-)
Çevremize hep ciddi bir site olarak tanıttığımız wowturkey.com'un Samsun için açtığı bu başlık bizi derinden yaralamıştır.

Lütfen bu başlığı sitemizden kaldırınız.

Çünkü, Samsunlu üyeler olarak biz bunu hak etmedik.

Bu bize yapılan en büyük saygısızlık.

Karşılıklı sevgi ve saygının kalmadığı yerde "hakaretler" başlar. Hakaret “dalaşma”yı, dalaşmak da “hayvanlaşmayı” tetikler.

Biz insanız. Konuşarak anlaşırız.

Bizler namussuz insanlar değiliz. Bu başlık "yenilir yutulur" cinsten değil ve bunu da sineye çekmemizide kimse bizden beklemesin.

Eee-)
Bu siteye katkı sağlamak için gecesini gündüzüne katarak çalışan bizleri dinlemeyip bu başlığı sürdürmek isterseniz bu dünyada size "hakkımı helal" etmem.

Sağduyulu davranacağınız ümidiyle arz eder,
Sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.

/Çetin KOŞAR
15 Eylül 2012 - Cuma

Silinen Mesajın Ölü Linki :  
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2836099

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !